(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

Boisguilbert 6.díl

22. dubna 2007 v 22:18 | Asperia |  Povídky
"Drahoušku … promiň, že vás ruším, ale …," zazněl ode dveří na terasu andělský hlas, "David nechce spát a Rachel a Miriam po sobě hážou polštáře a tvrdí, že jim každý večer povídáš pohádku a že musíš i dnes … zajdi k nim na chvíli, jenom na chviličku … no tak, nejmilejší …"
"Pojď se mnou, Maurici, ukážu ti ještě jednou naše děti … aspoň ty uvidíš moje, já tvého Wilfreda nikdy neuvidím, leda by jednou přišel bojovat proti Granadě … ale toho se doufám nedožiju."
Vzal de Bracyho do pokojů svých dětí … usadili se tam … děti měly radost, že přišel s tím zajímavým cizincem … začal jim arabsky vykládat pohádky o Anglii, o lesech plných zbojníků, o klášterech, hradech … spiknutích …
"Nepleť jim hlavy, Davide. Vyprávíš o zemi, do které se nikdy nepodívají," usmívala se jeho Rebeka, která se odněkud zase objevila.
"Tvé děti neumí anglicky ani normansky?" ohromilo de Bracyho.
"Kdepak, proč by měly? Umí arabsky a španělsky, syna jsem už dal učit latinsky a řecky … a později i ty dvě se to budou učit … víc nepotřebují … oni jsou doma tady."
"Co z nich bude?"
"Co by … syn se bude věnovat nějakému obchodu nebo řemeslu nebo třeba medicíně … a dcery se vdají a budou pomáhat manželům …"
"Tvá Rebeka je prý nejskvělejší lékařkou Španělska …"
"To ano … to se aspoň říká …"
"Už půjdu. Kdyby ses dostal do Anglie, máš tam přítele … to platí i pro tvou rodinu."
"Děkuju ti, ale … Tam už nikdy nepojedu. Nechtěl bych, aby s mou rodinou zacházeli jako kdysi my … já se svým tchánem. A tak to mezi křesťany chodí. Nikdy bych nedovolil, aby moje rodina jela do takové země. Už nikdy nechci utíkat..."
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která ze zde uvedených povídek se vám nejvíc líbila?

Sense and Sensibility 54.9% (45)
Minulé životy 17.1% (14)
Boisguilbert 6.1% (5)
Tajemný klient 6.1% (5)
Kamarádky 9.8% (8)
Dorfolk 6.1% (5)

Komentáře

1 Awellyn Awellyn | E-mail | 16. března 2008 v 17:39 | Reagovat

to bylo překrásné!!! chytlo mě to od začátku:-)) BÁJEČNÁ povídka!!

máš opět můj velký obdiv :))

sice sem tu měla menší technický výpadek způsobený prokousnutou šnůrou v kuchyni, nevím jak se to Dráče (králíkovi) povedlo, ale natáhla si šňůru od lampy k sobě do výběhu a pěkně ji prohryzala (naštěstí je v pořádku - Dráča:)) šňůra je už nepoužitelná, došlo k výpadku proudu, ale už je všechno OK díkybohu:))))) *oddychla si*

2 asperia asperia | 16. března 2008 v 18:49 | Reagovat

ty máš ale podnikavého domácího mazlíčka :-)))))

jsem moc ráda, že se ti to líbilo :-))))

3 Awellyn Awellyn | E-mail | 17. března 2008 v 11:45 | Reagovat

jj, Dráčka je nevinnost sama:))) teď mi do jejího výběhu slítla šňůra na prádlo a taky dopadla dost neslavně:))))))) a to sem na to přišla po chvíli, kdyby tam zůstala o něco déle, tak nevím, nevím:o))

4 a a | 17. března 2008 v 18:07 | Reagovat

ráda si hraje:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama