(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

O Minulých životech - komentář

29. dubna 2007 v 22:00 | Asperia |  Povídky
Minulé životy jsou zatím rozepsané, nedokončené. Má to být příběh o zážitcích jednoho páru v průběhu staletí... Zápletku stále domýšlím, takže sama nevím, jak to přesně dopadne. I když napsaného mám víc, než jsem tady uveřejnila. Ale na to si počkáte.
Už v prvním díle a i dále se samozřejmě objevuje Austenová, tak trochu můj maskot :-)) Koneckonců David musí v něčem hrát.
Taky jsem si neodpustila mírně nezdvořilé narážky na modelky a kult štíhlé linie :-) a na novináře. Nemám je v oblibě.

Příběh z minulosti, který začíná v druhém díle, mě zaujal, tak jsem si trochu začala vymýšlet. Takže můj výtvor neberte jako výsledek historického výzkumu. Ovšem některá použitá fakta jsou pravá. Třeba o tom biskupovi, to jsem kdesi četla. Nebo některé letopočty, jména. Můžete hádat, co je správně a co jsem si vymyslela. Nebo bádat nemusíte, pár údajů sem dám, pokud si to chcete porovnat :-)))
Čerpala jsem mj. z knihy Královny válečnice od Antonie Fraserové.
Dcera hlavní hrdinky (v jednom z jejích životů) má jméno po jedné postavě z řeckých bájí.
Jméno pohostinné dámy, která nastupuje na scénu, je tak trochu přesmyčka jména jedné francouzské literární hrdinky. A manžel pohostinné dámy má jméno tak trochu jméno po jiné mé oblíbené literární postavě.
Počínaje třináctým dílem se dostáváme do doby pár desetiletí po době, kdy se odehrávaly NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI. Inspirace knihou je však minimální :-) ))) Ovšem dva z Valmontů mi přirostli k srdci.
Podle Persuasion se již film točil, neplatí, co se domnívá hlavní hrdinka. A důkaz o této skutečnosti mám doma:-) spolu s dvěma Pýchami a Rozumem s citem :-) a hrozně lituju toho, že jsem v Nebezpečných známostech a v Pýše a předsudku nemohla vidět oba svoje Valmonty.
********************
Pár historických faktů najdete třeba zde:
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na minulé životy?

ano 55.6% (20)
ne 25% (9)
nejsem si jistý/á 19.4% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama