(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

Děti 5.5.2007

5. května 2007 v 11:51 | Asperia |  Poznámky
Děti
Pro někoho radost, pro někoho starost... někdy umí být pěkně otravné...
Pro někoho důvod ztrapňovat se na tanečním parketu, pro jiného bezvýznamný pacient ....
Koukám na Bailando, tanec se mi líbí, většinou jenom na soutěžní vystoupení, případně na hodnocení, ty řeči se většinou radši snažím vytěsnit, a uvažuju a uvažuju... jak je u nás dobře být zdravý, co bych si počala, jak bych to třeba finančně zvládla, kdybych byla opravdu nemocná, kde bych se dovolala jaké pomoci... koukám, jak se tancuje, aby měli rodiče peníze na léky pro dítě... a nechápu.
Nechápu, proč to dítě nedostává na léky od zdravotní pojišťovny. Přece za ně stát platí pojistné jako za všechny děti, přece rodiče taky platí, daně, svoje pojištění ... aspoň tak bych předpokládala... tak nevím.
Když jsem se na to tázala on-line jednoho výše postaveného člověka na Ministerstvu zdravotnictví, s jménem jako dělaným pro kariéru v pohřebnictví, nedostalo se mi (pro mě) jasné odpovědi. Jediné, co v odpovědi bylo jasně řečeno, byla informace, že tento člověk o Bailandu dosud neslyšel (asi je tak zaměstnaný). Jinak obvyklé mlžení...
Doufejme, že zástupci holčičky vyhrají a budou mít na léky. Jo. To by bylo moc pěkné. Co ale budou dělat ti, jejichž zástupci nevyhrají a mají podobné problémy? Neměla bych se začít učit tancovat? A co když se při tréninku zraním?
Jasně, veřejnost se může složit a poslat děcku peníze. Ale proč by to měla dělat? Není toto záležitostí státu? Není právě toto takové onemocnění, které by mělo být ze zdravotního pojištění pokryto?
Pořád posloucháme o tom, jak se musíme uskrovnit, jak se musí zavést poplatky za kdeco, aby bylo na závažné choroby. A potom si člověk pustí (poté, co celý den vydělával na daně a pojištění) nenáročnou zábavu v televizi a zjistí, že by se měl radši naučit tancovat. Nebo jinou disciplínu? V čem se bude soutěžit příště?

Jiné děti jsou zdravé. Radostí rodičů... Celkem jim nic nechybí... něco přece... volný čas na trochu blbnutí?
Čítám v jedněch novinách deník jedné holčičky, jedenáctileté myslím, a nestačím se divit. Původně jsem se divila, že tisknou deník dítěte. Potom mě tohle neudivovalo, zdá se, že jde o výjimečné dítě. Mimořádně vytížené nejrůznějšími aktivitami. Vytíženější než kdejaký manažer. Tuhle jsem si například všimla, že v jediném dni zvládla kromě vyučování ještě čtyři kroužky. Má výstavy obrazů, věnuje se modelingu. Obdivuhodné. Ale naplňuje mě to úzkostí ... opravdu je toto v jejím věku vhodné? Nestresuje se ? Snad to vydrží a bude mít úspěch. Rozhodně bych jí to přála, věnuje se své věci na dvě stě procent :-) Zatím jí zdá se optimismus vydržel .

A do třetice děti. Děti, komplikující rodině dovolenou. Tak jsem se dočetla, že je problém adoptovat dítě, které se narodí matce s cizí státní příslušností. Že je musíte vzít jenom do pěstounské péče. Tj. ze zákona nejste jeho rodiče. A že taky je problém vyjet s děckem do zahraničí. Třeba na ozdravný pobyt. Nemá totiž, nezodpovědné to dítě, český pas. Proč se adopcí nemůže automaticky získávat státní občanství? Nebo požádají-li o to současně s adopcí adoptivní rodiče. Jistě je pro to, že to nejde, nějaký důvod. Jak jinak. Důvody se najdou. Stejně jako hole na psy. Takže důvod tu jistě bude. Hodně vážný důvod. Jenom doufám, že důvodem není obava z šíření terorismu. Proč se obávám? Protože bych takový důvod nechápala a byla by to další rána mému sebevědomí.
NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik navštěvuješ/kolik navštěvuje vaše dítě kroužků?

žádný 25% (2)
1 12.5% (1)
2 0% (0)
3 12.5% (1)
4 0% (0)
5 37.5% (3)
víc než 5 12.5% (1)

Komentáře

1 Specialgirls Specialgirls | Web | 5. května 2007 v 11:52 | Reagovat

Na mym blogu je bleskowka!! Tag se zapoj!! :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama