(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

Minulé životy 18.díl

4. května 2007 v 16:15 | Asperia |  PovídkyVarování : Povídka není příliš vhodná pro nejmladší ročníky.

"Philippe, a tohle má být CO?!" podala manželovi dopis. Nepodepsaný dopis.
"Dopis?" nadhodil nevinně.
"TO vidím. Ale co je v něm …!" zaútočila na manžela.
"HMMM … jestlipak víte, kde váš manžel tráví noci?… No to snad víš, ne? CO je to za pitomost?" tázal se a dopis jí nonšalantně vrátil.
"Je to pravda?"
"Jaká pravda, anděli? Vidím jenom neuvěřitelně drzý dotaz."
"Máš jinou?"
"Blázníš?"
"Tak proč mi přišlo tohle?"
"NO … dej mi to ještě jednou."
Prohlížel si písmo …
"Zdá se mi, že poznávám … její dopisy … mám je někde schovaný… moc jich tedy není," dodal rychle, když viděl, jak se tváří, "… vypadá to, jako by se snažila trochu změnit rukopis … počkej …," přiložil si dopis k nosu. "Podle mě se takhle voní Pardennacová."
Ty to musíš vědět, pomyslela si žárlivě a zamračila se na manžela. Ten dělal, že si nevšiml.
"Myslíš, že to psala? A vůbec, jak ti mám věřit? Co jsme zpátky, točí se kolem tebe zase půlka ženských mezi patnácti a sedmdesáti …"
"Nápodobně, anděli," povzdechl si. "Navrhuju co nejdřív vyrazit někam na venkov. A … zlato, uvědom si taky, kde ty svoje noci doopravdy trávím."
Trávil je s ní … úplně každou noc … měli společnou ložnici. Jejich známí tomu nemohli uvěřit. Nejspíš tomu nevěří vůbec nikdo. Proto si pisatel myslel, že ho bude podezírat. No nespletl se, byla prostě žárlivá … Ale Philippe s ní teď i přes den trávil mnohem víc času. Chodili do společnosti jenom spolu. A míň vycházeli. A skutečně úplně zrušili separátní ložnice. Bylo jim spolu dobře, a tak chtěli být co nejvíc pohromadě.
"Uvažuj rozumně. Kradu se snad v noci potichu z postele a mizím neznámo kam? Tak abys doteď neměla žádné podezření a abych tě neprobudil? Ani jednou? Ano? A i kdyby ti tohle nestačilo … ty si vážně myslíš, že potom co usneš, mám já ještě tolik sil, abych se vypravil k Pardennacové nebo k jiné a absolvoval to ještě jednou? Opravdu nemládnu."
Usmívala se. Vypadalo to logicky.
Usínal většinou první, byl totiž naprosto vyčerpaný. Nezdálo se jí, že by číhal, až usne, potichu se vypařil, sehnal si oděv a odjel k jiné … a ráno se zase potichu vrátil. I kdyby snad chtěl, pár takových anabází by ho od toho muselo spolehlivě odradit. Nehledě na to, že určitě usínal dřív než ona, určitě spánek nesimuluje, ostatně pokud ano, stejně by při té naprosto zřejmé únavě musel usnout proti své vůli, zatímco by předstíral spánek. Stačilo, aby na pár minut zavřel oči.
"Dobře … protentokrát," prohlásila váhavě, "ale netěš se, dám si na tebe pozor." Nějak moc se ji snaží o své věrnosti ujistit. Najednou.
Vypadal polichoceně … jako by mu její dohled nevadil.
"Drahoušku, ty už mě máš pod dozorem … pod absolutní kontrolou. I pokud pominu, jak strašně tě miluju, není zcela jistě v mých silách podvádět tě … za současného stavu věcí … copak nevidíš, že spím každou noc jak mimino? I kdybych snad chtěl, objektivně to nemůžu zvládat."
Vypadalo to, že se moc snaží, aby ji o tom přesvědčil, záleží mu na ní. Škoda, že je neslyší Pardennacová a Levantellová. Jistě by pukly závistí. Svého báječného manžela teď má jenom pro sebe.
"Zlato, co kdybychom Pardennacové taky napsali anonym?"
"Anonym, nejdražší?"
"Víš, myslela jsem, že by se jí mohlo odpovědět, že vím, kde trávíš ty noci. A nepodepsali bychom se, ona se taky nepodepsala."
Usmíval se.
"Dobrý nápad, madam."
"Jenom jestli to víš jistě, že to psala."
"JO."
"Fajn."
Madame, ano, odpověď na Váš dotaz je mi známa. Můj manžel tráví každou ze svých nocí se mnou. Nemyslím ale, že by to ještě měla být Vaše starost.
Dopis napsali taky tiskacími písmeny.
"Ta se ale bude tvářit, myšáčku," pověděla Phillipovi. "Ale tebe si opravdu pořádně pohlídám."
"Klidně, můj nedůvěřivý anděli, ale jestli je mezi našimi známými dáma, která se manželovy nevěry nemusí bát, potom jsi to ty," pravil sarkasticky, jak to umí jenom on.

NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na minulé životy?

ano 55.6% (20)
ne 25% (9)
nejsem si jistý/á 19.4% (7)

Komentáře

1 hanci hanci | Web | 4. července 2007 v 13:42 | Reagovat

Pomalu pročítám - jak už jsem psala. Píšeš neuvěřitelně lehce. Měla bys to nějak využít - vydat - nebo alespoň někde zveřejnit.

2 Asperia Asperia | Web | 4. července 2007 v 22:48 | Reagovat

zveřejňuju to tady :-)))  nikde jinde to nevezmou  :-)))

3 Awellyn Awellyn | E-mail | 9. března 2008 v 9:44 | Reagovat

mooc se mi to líbí!!! :-))

4 asperia asperia | 9. března 2008 v 10:03 | Reagovat

priiiima:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama