(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

Srazy po x letech

19. května 2007 v 18:14 | Asperia |  Poznámky
Už brzy mě čeká sraz mé bývalé třídy.
Sama nevím, jestli se těším, a říkám si, že přinejhorším pobudu dvě hodiny a řeknu, že musím jít pryč. Že mi volali, že mi vytopili byt třeba. Nebo cokoli.
Nejsem si jistá, jak se tam budu cítit.
Ne, naše třída opravdu nebyla tak strašná a byla jsem už v horším kolektivu (na jehož sraz bych možná ani nešla, ani na symbolické dvě hodinky). Nicméně vztahy se přerušily, o spoustě lidí nic nevím. Za ty roky jsou někdo jiný. A někteří, myslím si a mám pro to důvody, vůči mně můžou chovat určitou zášť.
A taky ten (můj) pocit méněcennosti : Nejsem na tom zase tak špatně, ale nerozhodí mě srovnání? A taky se neumím chlubit, tj. ne před lidmi, jenom trochu cizími (před vlastními by mi to i šlo, když je pravá nálada :-))), ale jinak je to trapné a člověk se nezapojí). A přitom tam to bude to pravé místo k chlubení se svými úspěchy a spousta lidí toho využije.
Poslouchat, kolik má kdo dětí, jak významné místo ...
Ne každý může či chce mít děti, ne každý může či chce udělat kariéru ...
Každý má jinou startovací pozici. Těžko srovnávat nesrovnatelné, spíš by se mělo srovnávat, jak daleko (z té startovací pozice se kdo dostal). Když budu mít handicap sto metrů a doběhnu za druhým o třicet metrů pozadu, kdo toho zvládl víc?
Takhle se obvykle neporovnává, ale mělo by se.
Kam jsem se to vlastně dostala od třídních srazů ? K hodnocení úspěšnosti? Řekla bych, že od třídních srazů se dá k tomuto přejít velmi snadno.

Bojím se zbytečně? Neřekla bych (ale ráda se spletu), protože už jsem nějaké srazy zažila.
Nechme se překvapit.

NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama