(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

Fanny a Alexandr a jiné

12. dubna 2008 v 11:35 | asperia |  Film a knihy
Lita-Rose Betcherman- Court Lady and Country Wife - zajímavá knížka z doby 17.století v Anglii (cca do restaurace Stuartovců), je o životě dvou šlechtičen, Lucy Percyové, která byla (většinu času) extrémně oblíbenou dvorní dámou královny Henrietty Marie, z které se provdáním (a přes dva jiné tituly) stala hraběnka z Carlisle a byla mj. milenkou vévody z Buckinghamu, toho z mušketýrů (a taky možná popraveného hraběte ze Straffordu, známá aféra,a kdy si to ten hrabě ještě odnesl místo Karla I.j) a její sestry Dorothy, hraběnky z Leicesteru, která žila na venkově a vychovávala hromadu dětí. Zahrnuje to dobu od jejich dětství začátkem 17.století, vládu Jakuba I. a Karla I., občanskou válku a dobu Cromwellovy vlády.
Fanny a Alexandr- Bergmann - klasika. Nečekala jsem, že by mě moc zaujalo, nicméně koupila, Levné knihy za lidovou cenu nabízejí semtam nějaké ty lahůdky, nelitovala, pár dní nemohla dostat úplně z hlavy ....
Dvě Angličanky a kontinent - film Truffautův - z počátku století. Francouz a dvě anglické sestry a jejich vztahy a roztomilé zachycení té doby. Samozřejmě že žádný historický film, spíš taková atmosféra a hlavně jde o ty tři ...
The Statement (Promlčení)- Norman Jewison - thriller - soudkyně stíhá válečného zločince, který pomáhal Němcům odstranit z Francie Židy. A o dostižení a likvidaci zločince mají zájem i jiní... nechci prozrazovat, docela dobré, navíc, prchajícího zločince, kterého o nic lepší přátelé opouštějí a nemá se kam vrtnout, hraje Michael Caine...
Sándor Márai - Zpověď - paměti (autobiografie Maraiho)- o dětství v měšťanské rodině v Košicích za Uherska, potom v Budapešti a po válce v Německu a v Paříži. Autor knihy Světla zhasínají.
Schůzka- film - začínající herečka a její milostné a pracovní problémy.Hraje tam Julie Binoche a Jean-Louis Trintignant - mimo jiné.
Kinsey- dost dobrý film s Liamem Neesonem v roli biologa, který zkoumal někdy 60.letech nebo tak pomocí dotazníků sexuální chování spousty Američanů a psal o tom knihy. Dost mě to zaujalo.
Sex a Lucía - španělský film, šíleně popletený, nevíte, co se stalo komu a kdy atd., ale pěkně natočené. Je třeba vidět víckrát, aby se člověk zorientoval.
Samurajova žena - Laura Joh Rowland - Další díl detektivek - Sano vyšetřuje vraždu ministra císařova dvora a za tím účelem se i s chotí vypraví do Kjóta, kde sídlí císařský dvůr. Vražedný nástrojem byl křik, který oběti rozerval vnitřnosti, šlo o nějaké tajné zapomenuté bojové umění.
Císařský dvůr, dodám pro informaci, neměl žádnou moc, vládli šógunové a jejich úřednická vláda bakufu, císař sloužil spíš jako dekorace a symbol. A v podstatě ani nikam necestoval, s nikým se moc nestýkal, byl vězněm svého paláce.
Kromě Sana se stejným směrem vypraví i komoří Janagisawa, jeho nepřítel, aby pátrání zmařil, sám urval úspěch, Sana se zbavil.... ale vše se zvrtne a ti dva pro změnu musejí spolupracovat.
No v dalších knihách jim to ale stejně nevydrží.
O autorce a jejím Japonsku se dočtete i jinde na mém blogu : zde se podívejte. A ještě tady (konec článku).

P.S. Jak se vám včera líbili Ajťáci?

NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste spokojeni s výběrem filmů v kinech?

ano, moc 37.2% (45)
jakž takž, jak kdy 34.7% (42)
moc ne 10.7% (13)
vůbec ne 7.4% (9)
je mi to jedno, do kina vůbec nechodím 9.9% (12)

Komentáře

1 sneczech sneczech | Web | 13. dubna 2008 v 9:03 | Reagovat

Ajťáci budou zřejmě zábava. Ale co je to všechno proti Odpočívej v pokoji? :-)) Ten nápad s pohřebním ústavem je přece hodně originální...

2 asperia asperia | 13. dubna 2008 v 9:50 | Reagovat

to jsem nesledovala či nesleduju, tak nějak to vypuklo, aniž bych se o seriálu dověděla. česká televize to uklidila do pozdějších hodin a nějak se to nepropagovalo. a asi je to na mě stejně moc morbidní téma.

podle se ale má seriál propagovat, ještě než to začnou vysílat ,aby se člověk mohl dívat od prvních dílů. obecně vzato jsem jejich přístupem docela zhnusená.

3 Petermic Petermic | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:20 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

4 Samuelmox Samuelmox | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 18:17 | Reagovat

http://cargru.ru/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama