(Ne)zaujal vás tento blog? Dejte mi vědět do komentářů ...

Nové kulturní zážitky

4. května 2008 v 10:58
Zase jsem se začala vydávat do divadla a viděla už pět představení v krátkém časovém sledu.
Muzikál Pokrevní bratři - muzikál hodně realistický, až sociální. Muzikál o dvojčatech, která vyrůstala v rozdílných prostředích a jak to s nima dopadlo.
Opereta Veselá vdova - prostě jak opereta. Velmi roztomilý hrabě Danilo Antonína Valenty :-))))
Opereta Krásná Helena - hodně zdařilé provedení, krásná Parisova árie Petra Martínka, vtip a pěkná výprava
Balet Marná opatrnost - balet o tom, jak se milý snaží setkat s milou, matka tomu brání, preferuje jiného nápadníka a jak to dobře nakonec dopadne.
Činohra A pak už tam nezbyl ani jeden - Agatha Christie- Deset malých černoušků :-)))
A teď mě ještě čeká Král tuláků a tak doufám, že titulní roli bude hrát Valenta, ten se mi hodně zalíbil.
Cesta do Indie - Film na motivy Forsterova románu - krásná výprava, dobří herci. Moc zajímavé.
Dark Harbor - thriller s Alanem Rickmanem v hlavní roli. V podstatě tam většinou vystupují tři herci, ale úplně to stačí. Krásná příroda. A je to napínavé a řekla bych, že (pokud se někdo nedělá až moc chytrý a netvrdí,že konec předvídal) ten konec v té době, kdy film vznikl určitě, byl dost překvapivý. A Alan hraje úžasně. A kromě toho je ho tam hodně. Takže vřele doporučuju všem jeho fanouškům. A hraje s ním Polly Walker (jeho ženu), která teď hraje v Římě potvoru Attii. Ještě dodám, abych uspokojila vaše pravděpodobné očekávání, že je škoda, že Alan nehrál taky v seriálu Řím. Nejlíp tak Césara, ten je tam hodně :-)))) Aspoň že Lucia Vorenna tam hraje moc pěkný herec, když o tom tak uvažuju :-)))
Potom jsem četla knížku Mistress of the Elgin Marbles: A Biography of Mary Nisbet, Countess of Elgin od Susan Nagel. Je to o manželce lorda Elgina, který byl vyslancem v Konstantinopoli začátkem 19.století a získal od sultána povolení dovést různé antické sochy apod. z Akropole do Anglie. A to na náklady manželky. Potom se tam vypráví o jejich nuceném pobytu ve Francii, kde jakožto občané nepřátelského státu uvázli, protože se tam v době míru zajeli podívat a nestačili včas odjet a potom jim Napoleon nechtěl odjezd dovolit. A taky je tam pasáž o rozvodu Elginových.

Batman Begins - docela dobrý film, ne ztráta času, což je víc, než se dá říct o jiných dílech.

Až na krev - film o naftařském magnátovi, dost síla. A moc se mi líbil herec, který hrál toho kazatele, který se nemá rád s hlavním hrdinou.

Zvětšenina - klasika. Dalo se:-))) Už kvůli Hemmingsovi.

Smlouva s ďáblem - taková lehká komedie, nepochybně jsem viděla lepší komedie, nic nepostradatelného pro vaše kulturní obzory. Dodám, že toto dílo vysílali v 21 hod. v sobotu. Lepšími filmy nás ČT těší třeba v 23.40 v pondělí, ale toto nám skutečně odepřít nechtěli, proto ten super příznivý čas. Ó, díky, co bychom si bez Vás, drazí čeští televzní programoví ředitelé, počali.
P.S. Já třeba bych se tak často nerozčilovala :-)))))
Viděla jsem taky 14 dílů amer.seriálu Queer as Folk, který u nás poběží na svatýho Dyndy nejdřív. Je to o pěti gayích z Pittsburghu a jejich osudech, problémech atd. Hlavní roli hraje Gale Harold a ačkoli jsem vůči němu bývala poněkud skeptická, po shlédnutí pár epizod uznávám, že je opravdu hodně atraktivní. Ověřte si to sami. A ten seriál se mi moc líbí.
A o zbytku zajímavých zážitků napíšu příště, už prostě nemůžu.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sneczech sneczech | Web | 8. května 2008 v 8:45 | Reagovat

Teda tvůj den má aspoň 30 hodin, ne? Stihneš toho za dva. Já jsem rád, že přečtu Respekt a Reflex a k tomu nějakou tu knížku. Teď jsem si vypůjčil Původ totalitarismu od Hannah Arendtové a to je celkem tlustá kniha, takže ji odhaduji na celý květen...

2 asperia asperia | 8. května 2008 v 14:05 | Reagovat

nemá, to je práce mnoha minulých dnů :-) spíš tedy večerů. a cest autobusem. a taky to nebývá nic tak náročného :-)))

3 JosephPieve JosephPieve | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 17:35 | Reagovat

Сайт-аутсайдер – выброшенные для ветер финансы и время. Подобно привлечь клиентов, чем заинтересовать заказчиков и сиречь однако это вовлечь в электронные формы знают сотрудники нашей компании, которые всегда рады новым интересным задачам, способны найти соединенный воззрение с самыми экспрессивными заказчиками и ввек рады помочь развитию деятельных фирм.

<a href=http://realpav.ru/>realpav.ru</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama